مقالات

تغذیه سالم

تغذیه ی سالم یعنی انتخاب غذاهای متنوع و سالم از گروه های غذایی مختلف. بعبارت دیگر خوردن مقدار مناسب از مواد غذایی سالم برای تامین نیازهای انرژی بدن. برای داشتن یک تغذیه صحیح باید بدانیم چه بخوریم وچه مقدار مصرف کنیم.

بشقاب غذای سالم

بشقاب غذای سالم (Healthy Eating Plate) حاصل جدیدترین تحقیقات انجام شده در دنیاست که سال ۲۰۱۰ توسط دانشکده پزشکی و دانشکده بهداشت دانشگاه هاروارد آمریکا تدوین شده و راهنمایی جامع و علمی برای انتخاب….

توصیه های غذایی بزرگان

امام علي (ع):به هنگام غذاخوردن خداي را ياد كنيدو از بيهوده گويي اجتناب كنيد،زيراكه طعام نعمت ورزقي ازخداونداست وبر شماست كه در آن خداي را ياد كرده وشكر گويید….

توصیه های غذایی پزشکی

لوکرتیوس می گویدآدمی همان چیزی است که می‌خورد.تغذیه مناسب یکی از عوامل مهم برای سلامتی است.انسان باانجام تغییرات ساده در عادات غذایی،می‌تواند سلامت خود را….

توصیه های غذایی پزشکی(ادامه)

باپیروی از رژیم غذایی طبیعی می‌توان ابتلا به بسیاری از بیماری‌های ترسناک را از خود و خانواده دور کرد.کارشناسان مصرف مواد ….

هرم غذایی

شرط اصلي سالم زيستن، داشتن تغذيه صحيح است.
تغذيه صحيح يعني رعايت دو اصل تعادل و تنوع در برنامه غذايي روزانه.تعادل به معني مصرف مقادير كافي از مواد مورد نياز براي حفظ ….

سوپ

سوپ غذایی است که بخش عمده آن را مایعات تشکیل می دهد. اغلب از مواد جامدمانندسبزیجات و انواع گوشت در تهیه آن استفاده می کنند. سوپ نسبت به خورش آبکی تر بوده و مواد جامد ……

آبگوشت

آبگوشت یک خوراک خوشمزه و اصیل ایرانی و البته با خاصیت است که متاسفانه این روزها نه تنها در بین سفره‌های ما بلکه به عنوان یک غذای اصیل ایرانی جایگاه کوچکی دارد………

آش رشته

آش رشته یک غذای ایرانی معروف و خوشمزه است. حتما شما هم در دورهمی‌های خانوادگی یا در هوای سرد زمستان این آش را امتحان کرده‌اید و از خوردن آن لذت برده‌اید. در طرز تهیه آش رشته، معمولا این آش همراه با کشک سرو می‌شود و هم در دسته‌بندی غذای اصلی و هم…

آش شولی یزدی

شولی یزدی یا آش شولی معروف‌ترین آش سنتی یزیزد است و در آن از چغندر یا شلغم و سرکه یا رب انار و سبزیجاتی مانند اسفناج  وشوید به همراه  عدس استفاده می‌شود. و در حین سادگی، خوشمزه نیز هست. در اصل چاشنی این آش، سرکه است ولی می توانید آن را با ….

غذاهای ارگانیک

غذاهای ارگانیک عبارتند از غذاهای حیوانی و گیاهی که در تولید آن از سیستم های طبیعی استفاده شده و اصلاح ژنتیک و مواد شیمیایی شامل حشره کش، قارچ کش، آفت کش و علف کش ها به کار نرفته باشد.طرفداری از محیط زیست و آغشته نکردن مواد غذایی با….